....:::: Sjetlost Vjere ::::....
 Moj povratak Allahu dz.s - Forum
[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Islamske Teme » Pokajnici » Moj povratak Allahu dz.s
Moj povratak Allahu dz.s
Mladi-MuslimanDatum: Petak, 18-Sep-2009, 4:27 PM | Poruke # 1
Super Level 10
Grupa: Super Administrator
Poruka: 419
Status: Offline
Esselamu alejkum! Objavljujemo vam jednu jako poučnu priču koja poćinje davnih 70tih godina a završava u ovom našem blagoslovljenom mjesecu Ramazanu, Naime danas nam se javio jedan brat koji je htjeo da ispriča svoju životnu priču i svoj povratak Allahu dželle šanuhu, jako poučna priča kroz koju mnogi danas prolaze ali nikako da se vrate našem Uzvišenom Stvoritelju koji najbolje zna šta je za nas dobro a sta nije,zaista samo razumom obdareni pouku primaju, molim Allaha tebareke ve te'ala da ovom bratu oprosti grijehe, da ga učvrsti na pravom putu, da mu podari sloge u braku i čestito potomstvo, AMIN !

Esselamu aleikum Braco i Sestre! Imao bi vam puno toga za pricati,al za to nazalost nema toliko vremena.Jer moja Biografija je stvarno duga i velika.Bio sam kao malo dijete koje je, rodzeno 1972 godine u opstini Bratunac.Posjecivao Mekteb i ucio, Allahu se molio sve do neke trinaeste godine zivota.Zatim su pocele velike razlike i nemarljivost po tom pitanju.Navescu neke od njih:poceo sam se mlad druziti sa djevojkama-zenama,drustvo,izlasci,ponekad party do zore rane.Mada sam uvjek izbjegavao velike kolicine alkohola da ne unosim u sebe,zatim se ženio mlad jako mlad,do vojske je sve to tako brzo proletilo kao jedan mali tren.

Za to cijelo vrijeme sam zapostavio nasu Vjeru,iako moje sestre i Majka su jako veliki Vjernici.Po odlasku u vojsku 1990 god,sam poslat na sluzenje vojnog roka u Makedoniju.Nakon kratkog vremena me salju na Ratni Front u Hrvatsku 1991 God,Uz Allahovu pomoc nekako sam sve to prezivio bez velikih posledica ili slicno.Zatim odlazim ja kod moje sestre u posjetu,koja je zivjela u Austriji i pocnem opet iz pocetka.

Opet ista prica,Djevojke,Zene,Party,izlasci bez granica.Nakon dvije godine tog boravka u Austriji,nista se posebno nije desilo mislim u pozitivnom smislu, iako covjek cesto misli da bilo sta radi to on radi ispravno.Kazem kako dugo vremena mozemo nesto raditi al neskontati,i reci dosta vise ovako i traziti neki bolji izlaz od Zivota.Al ko bi bio u zabludi kad bi svi isti bili,znaci sad to shvatam i priznam al to nekad ili tad u to vrijeme kad bi mi neko rekao.Hej sta sta to radis od sebe,ja bi na to odgovorio:Pusti me na miru i ja se nebrinem za tvoj privatni Zivot.

Nakon dvije god,boravka u Ausriji odlucim otici za Njemacku.Tako se i desi za malo vremena ja zapoce novi zivot u Njemackoj(1993)g,Borbe zive za opstanak kao sto je vama svima vec i poznato.Bez posla kao Azilant bez Vjere koju sam zapostavio,zatim ista prica se i dalje nastavlja.Nakon duzeg perioda pocnem i da radim sto je vec pozitivno,i godina za godinom razni problemi mada je tu i dosta pozitinog bilo.Al sama smisao da se vratim nasem,Islamu i vjeri to mi nije na um padalo.Ponovo se ozenim razmisljajuci bice bolje,al nakon par godina ista prica.Zene ili djevojke su uglavnom uvjek bile Svabice ili Talijanke,nikako da ovarisem nasu lijepu bosanku muslimanku zenu ili Djevojku.

Sve do 2005 i 2006 god odem ti ja u bosnu,vec sam cesto i isao i upoznam djevojku misleci se povuci u miran zivot i Familiju osnivati.Al i tu nista posebno iako sam veliku zelju imao i truda toliko dao,nakon godinu i po naseg druzenja morao sam je ostaviti,jer je u smislu njenog ponasanja bila gora nego Svabica ili bilo koje druge vjere.Pokusala me je da okrene za 360 stepeni i da ona Gazda bude a ne ja,nisam to mogao dozvoliti sebi jer ipak ja imam svoju cast i rastavimo se u finom dogovoru.Nastavim svoj zivot i dalje u Njemackoj i stim tempom zivota,radio sam razne poslove od diskoteke pa do auto kuce-kao Sekurity,ili sve ostalo sto se tice Auta.

I tako sve do augusta 2008god,upoznam sledecu Djevojku opet u Bosni.Zatim odem ja na odmor u Bosnu i usput da tu novu djevojku upoznam,neprodzose dvije sedmice mi vec u prici kako cemo se uzeti i ozeniti.Ona zna o meni sve i da sam od nje petnaest godina stariji,nista nije problem bio za nju ili mene po tom pitanju.Al ovo sam zaboravio reci,do tada sam ipak uspio da imam bar ono osnovno sto se kaze,Krov nad glavom i auto kao jedna osnova za moj brak novi i stvaranjem familije.

Mislio sam uvjek pozitivno sem se Allahu na pravi put da vratim,Zena mi je jako ucevna i pobozna bila,od fine familije zatim je jos djevojka bila jer se samo za muza cuvala,iako je imala 22 god a ja sam to zaista cijenio jer tako nesto danas malo ima.Skolovana je bila cak dvije godine studija je ostavila zbog mene.Poceo sam joj mnoge stvari dozvoljavati i cak sto nisam trebao,naprimjer htjela je malo Alkohol da proba al kod nas kuci,ja sam joj odobrio al samo da do proba.Medzutim je sve vise i vise trazila a ja se borio da joj ne odobrim sve ,nego da je nekako na Selamet izvedem i brak ostane kako treba.Nakon sedmice braka bili smo vec po Serijetu vjencani to nam je jako vazno bilo,al ja se morao nazad za Njemacku da vratim jer sam raditi morao.Nije proslo par dana pocinju problemi,puno me je nervirala,zvanje obostrano telefonom,porukama(sms)zivce mi moje pojela za kratko vrijeme.

Ljubomora,sumnje,zato sto je ipak moj zivot bio mnogo buran nego normalno.Al otom potom trzavice svakodnevne nisu vodile nikud na dobro,samo se sirilo na vise i negativnije iako sam isao cesto za Bosnu da se Zena ipak sama nebi osjecala.Znao sam sta treba i kako se treba ponasati da bi brak sacuvali,ali nije ona nazalost znala.Za tu godinu braka sve sam isprobao uradiiti pozitivno samo jedno ne,a to je da se vratim ponovo nasoj vjeri i Islamuu-Allahu A.s.to mi nije naum padalo sve dok se vise i vise problema nije rodilo.nakon par mjeseci braka izgubio sam fin posam,al sam bolestan bio to Allah naj bolje zna.Pa se pitam za sve ovo vrijeme,zasto bas ja koji pokusajem sve pozitivno da uradim ustvari ono sve naopako bude.Isao sam zbog zene za Bosnu cesto dosao koro negdi oko 5 jula 2009 god se vratim,bio sam pet sedmica sanjom,za tih pet sedmica sam naj manje u mom zivotu vidio svoju Majku dragu,koja je jako blizu bila.Al za zenin hator sam majku zapostavio bio,sto se sa tim nikako nisam mogao da pomirim.

I primjetim da tu ima nesto jace od nas sto nam smeta i pokusava da nas rastavi.U svojoj nesigurnosti nista nisam preduzeo dok sam dole bio,i vratim se ponovo za njemacku.Iste svari se i dalje pojavljuju,mada sam toga puno promijenio da je moja zena bila prvih sedam mjeseci kod moje Majke.I kaze ona meni ja bi da idem u nasu kucu i sama da zivim,posto ja nisam mogao se vise boriti protiv nje a volim je puno.Ja joj kazem uredu idi u nasu kucu i probaj ako zivjeti mozes,tako je i nilo al pocinju opet isti problemi.I cak jos vise iako sam joj sve na volju ucinio,ja oet naj gori za sve a samo sam htio svima da napravim na volju.petog augusta 2009 god,tako me Zena iznarvirala da sam je nazvao i njenim roditeljima poslao.Vise su mi zivci pri kraju bili,mada sam se odma pokajao nije ni sat vremena proslo.

Bio sam nervozan i ja i ona samo svadja,i tako do neki dan.Razmislim dobro i kazem sebi samo jos jedna solucija postoji,da se ovo sve popravi i smire se ove sve svadze,nervoza i ostalo osjetim u srcu i dusi i obratim se -Allahu Dzelesanhu-sa pomislima kako mi on samo pomoci moze.U bilo kom smislu i odlucim da ponovo nakon toliko godina Klanjam i Allahu Dzelhesanhu se zamolim.Prije neki dan nazovem ipak Zenu i pitam je kako se Abdest po redosledu uzima,i ona mi zacudzeno kaze iako to ona prihvata za nornalno.Sve do tad mala sitnica koja se desi izmadju nas ja sam ne galamio nego sam znao da vristim od muke na tel,cak sam i psovao nemisleci sta sve sto mi je u tom momentu naum palo.

Medzutim odem ja Abdest da uzmem onako kako i treba,al da bi klanjao neznam jer sam puno zaboravio.Nadzem na internetu video snimke i tako rijesim sa tom pomoci za tim Imamom ili Efendijom da klanjam.Pustim prvo da cujem da bi se pripremio na namaz,i samo sto sam poceo da slusam uhvatime tako trema i nikako se fino osjecao nisam.Poceo sam i da placem nisam se mogao da zaustavim od placa,pokuso sam rti puta otici na namaz al me sva tri puta nesto tjeralo da prekinem.Malo se opet smirim i po cetvrti put sam uspio da obavim Namaz Podne.Braco i Sestre nemogu vam opisati kako sam se posle tog Podnevnog Namaza osjecao bolje nego ikad prije.

I kad sam vidio da mi je cista savjest,nisam u tom trenutku vise nervozan bio.Zena mi je i dalje znala pisati ruzne poruke,al nisam nervozno na to djelovao.nego smireno i mogao sam kasnije i sa njom bolje i pozitivnije da razgovaram,jer me je vise slusala i cak se puno pokajala za ono sve lose sto mi je radila.Zatim mi se izvinjavala i molila me je da joj opsostim,naravno da sam joj oprostio uz Allahovu pomoc znam da je se puno toga promijenilo u pozitivnom.Sad klanjam-Namaz svaki i vidio sam da boljeg puta nema sem Allahovog.

esselamu alejkum braco i sestre

 
Forum » Islamske Teme » Pokajnici » Moj povratak Allahu dz.s
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright @Svjetlost-Vjere © 2024