....:::: Sjetlost Vjere ::::....
 Ljubavn sihr - Forum
[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lijecenje Kur`Anom » Vrste Sihra » Ljubavn sihr
Ljubavn sihr
Mladi-MuslimanDatum: Ponedeljak, 14-Sep-2009, 2:56 PM | Poruke # 1
Super Level 10
Grupa: Super Administrator
Poruka: 419
Status: Offline
Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: ''Zaista su zapisi (hamajlije) i gatanje sirk.''[1]

Ibnul-Esir je rekao da je ''tiveleh'' sihr koji pravi zena svom muzu.

On ga smatra sirkom zbog njihovog ubjedenja da to ima nekog ucinka koji je u suprotnosti sa Allahovom odredbom.[2] (tj. da je taj ucinak jaci od Allahove odredbe).

Zelim da upozorim da naznaceni zapis u prethodnom hadisu jeste onaj koji se sastoji iz trazenja ili potpomaganja dzinima i sejtanima, ili necega slicnoga sto se smatra sirkom. Sto se tice rukje Kur’anom ili propisanim dovama i zikrovima, to je dozvoljeno i u tom se slazu svi islamski pravnici. U Muslimovom ''Sahihu'' zabiljezen je ovaj hadis: ''Nije zabranjena rukja ukoliko u sebi nema naznaka sirka.''[3]

Simptomi ljubavnog sihra

1. Pretjerana zaljubljenost,

2. Zestoka zelja za spolnim opcenjem,

3. Nemogucnost podnosenja u zeninog odsustva,

4. Pretjerana zudnja za videnjem zene,

5. Slijepa poslusnost.

Kako nastaje ljubavni sihr

Cesto se desavaju nesuglasice izmedu muza i zene, ali one isto tako brzo nestanu i zivot se ponovo vrati u normalno prirodno stanje. Ali postoje zene koje se ne mogu strpiti. One u takvim situacijama pozure sihirbazima koji ce im napraviti sihr kako bi se njime omilile svojim muzevima. To je znak nedostatka vjere kod ovakve zene ili njenog neznanja da je to haram. Sihirbaz tada trazi od nje nesto sto pripada njenom muzu (maramica, kapa, odjeca) pod uslovom da na ovim predmetima budu tragovi muzevljeva znoja, tj. ne smije biti nova ili oprana. Treba biti upotrebljavana.

Uzet ce iz te odjece nekoliko konaca i puhnuti u njih, a zatim ih svezati i narediti zeni da ih stavi na skriveno mjesto. Moze joj napraviti sihr na vodi ili hrani, a moze i na necisti, sto je gore od hrane i vode, ili, jos gore, moze napraviti na krvi od menstruacije, a zatim joj narediti da tu krv stavi muzu u hranu, pice ili miris.

Kontrareakcija ljubavnog sihra

1. Covjek moze da oboli od ovog sihra. Poznajem covjeka koji je bolovao tri godine zbog toga.

2. Ovaj sihr moze imati suprotno djelovanje, te se desi da covjek zamrzi svoju zenu. To se desava kao posljedica nepoznavanja sustina sihra od strane sihirbaza.

3. Nekad zena napravi muzu sihr kako bi zamrzio sve zene osim nje, sto prouzrokuje mrznju covjeka prema njegovoj majci, sestrama, tetkama, i svoj zenskoj rodbini.

4. Ponekad se taj sihr preokrene, te covjek zamrzi sve zene, pa cak i svoju suprugu.

Poznat mi je jedan ovakav slucaj, gdje je covjek zamrzio svoju zenu i razveo se od nje. Zena je otisla sihirbazu drugi put, ali sada da raskine sihr, medutim, kada je dosla, sihirbaz je umro.

(Ko drugom jamu kopa, sam u nju padne.)

Uzroci ljubavnog sihra

1. Pojava nesuglasica medu bracnim drugovima.

2. Zudnja zene za imetkom muza, narocito ako je muz bogat.

3. Strah da ce se muz ozeniti drugom - iako je to po seriatu dozvoljeno - i u tome nema nikakvog ponizenja za nju. Medutim, zene u danasnjem vremenu, narocito one koje su pod uticajem masovnih sredstava informisanja, misle da kada njen muz zeli da se ozeni drugi puta, to znaci da je on ne voli. To je kardinalna greska. Postoje mnogi razlozi koji covjeka mogu navesti na zenidbu drugom, trecom ili cetvrtom zenom, a da on ostane pri ljubavi prema svojoj prvoj zeni. Jedan od takvih razloga je zelja za velikim brojem djece, ili nemogucnost obuzdavanja spolnog nagona dok je zena u periodu menstruacije ili nifasa (poslije poroda), zelja za ucvrscivanjem prijateljskih veza sa odredenom porodicom i drugi slicni razlozi.

Dozvoljeni sihr

Ovo je savjet koji upucujem zeni muslimanki. Radi se o tome da ona moze da opcara svoga muza onim sto je Allah dozvolio, kao sto je kicenje i uljepsavanje samo svome muzu, tako da je nikada ne vidi u ruznom liku i da nikada kod nje ne osjeti ruzan miris. Da je uvijek nade nasmijanu, sa lijepom rijecju, lijepim odnosom prema njemu, da cuva njegov imetak, pravilno odgaja djecu i lijepo postupa s njima, da mu uvijek bude poslusna osim ako se radi o grijehu. Ako osmotrimo nase danasnje drustvo, primjetit cemo velike apsurde. Vidjet cemo kako se zena nakiti i nagizda najljepsim sto ima i obuce najbolje sto ima i takva izade pred svijet. Tako se oblaci kada ide na neku svecanost ili u posjetu svojoj drugarici, a kada se vrati u svoju kucu, skida svu svoju ljepotu. Lisava sav nakit i stavlja ga na posebno mjesto cekajuci novu svadbu ili posjetu, a njen jadni muz koji joj je kupio taj nakit i odjecu uskracen je da uziva u lijepom izgledu svoje vlastite zene. U kuci je vida u staroj odjeci dok iz nje izbija miris kuhinje i crvenog i bijelog luka.

Ako zena malo bolje razmisli, znace da je njen muz najzasluzniji uzivanja u njenom nakitu i ljepoti.

Kada tvoj muz izade, sestro, pozuri sa zavrsavanjem svih kucnih poslova, zatim se operi, nakiti, uljepsaj i cekaj svog muza, tako da, kad se vrati s posla, pred sobom ugleda lijepu zenu, spremljenu hranu i cistu kucu. Povecat ce mu se ljubav prema tebi i vasa veza ce biti cvrsca. To je, tako mi Allaha, dozvoljeni sihr. Narocito onda ako si svojim uljepsavanjem namjeravala poslusnost Allahu i pomogla svoga muza u obaranju pogleda kod harama, jer siti nema potrebe za hranom, ali je zeli onaj kome je zabranjena i kome nije dostupna. Razmisli o ovim rijecima, one su korisne, sestro.

Prakticni primjer lijecenja ljubavnog sihra

Covjek kojim dominira zena

Dosao mi je covjek i ispricao mi kako je imao normalne odnose sa svojom zenom. No, prije nekoliko mjeseci je postao cudan. Kaze: ''Ne mogu da se strpim ni na trenutak kada je u pitanju moja zena. Tako da i kad sam na poslu, ja mislim na nju. Kada se vracam kuci s posla i udem u kucu, ja pozurim da sto prije pogledam u zenu. Kada sam u drustvu s gostima, ostavljam ih i ulazim kod svoje zene da je vidim. Ljubomoran sam na nju vise nego sto treba, moja ljubomora je neprirodna i veoma cesto s njom spolno opcim. Postalo je tako, kao da ona upravlja mnome. Kada ude u kuhinju, ja udem za njom, kada ude u spavacu sobu, ja sam za njom, kada ode da pomete sobu i ocisti je, ja sam za njom. Ne znam sta mi se to desilo. Sto god ona zatrazi od mene, ja pozurim da to sto prije izvrsim...''

Proucio sam ajete iz Allahove Knjige na posudu s vodom i naredio mu da pije iz te posude i da se kupa tri sedmice, a zatim da mi navrati. Poslije naznacenog vremena dosao je kod mene i rekao da se njegov problem smanjio, ali da nije potpuno nestao. Ponovio sam lijecenje.

Hvala Allahu, covjek je izlijecen. Nema snage ni moci osim u Allaha.

--------------------------------------------------------------------------------

[1] Prenosi Ebu Davud h. br. 3883 i Ahmed 1/381, El-Albani ga je svrstao u vjerodostojne hadise.

[2] U djelu En-Nihaje.

[3] Prenosi ga Muslim u poglavlju ''Selam''.

 
Forum » Lijecenje Kur`Anom » Vrste Sihra » Ljubavn sihr
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright @Svjetlost-Vjere © 2024