....:::: Sjetlost Vjere ::::....
 Sihr odgađanja ženidbe (udaje) - Forum
[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lijecenje Kur`Anom » Vrste Sihra » Sihr odgađanja ženidbe (udaje)
Sihr odgađanja ženidbe (udaje)
Mladi-MuslimanDatum: Ponedeljak, 14-Sep-2009, 3:00 PM | Poruke # 1
Super Level 10
Grupa: Super Administrator
Poruka: 419
Status: Offline
Kako nastaje sihr odgadanja zenidbe?

Pokvaren i zavidan covjek ode kod odvratnog sihirbaza i trazi od njega da napravi sihr kceri neke osobe kako se ona ne bi udala. Sihirbaz zatrazi njezino ime, ime njene majke i neku licnu stvar, te zaduzi jednog ili vise dzina ovim sihrom. Dzin od tada neprestano prati djevojku dok ne nade pogodan trenutak da ude u nju. Prilika mu se pruza u jednom od cetiri vec spomenuta stanja:

1. Veliki strah,

2. jaka srdzba,

3. velika opustenost (nemar) u vjeri,

4. odavanje strastima.

Dzin ima dvije mogucnosti:

- Da ude u djevojku i ucini da ona osjeti tegobu prilikom svake bracne ponude zbog cega je ona odbija.

- Da ne bude u stanju uci u nju pa joj pravi spletke izvana. Tako muskarcu prikaze da je ona ruzna i ubacuje mu razne lose misli. To isto radi i sa djevojkom. Tako ce svaki mladic koji ponudi brak ovakvoj djevojci odustati, iako u pocetku pristane. Nakon nekoliko dana preispita se, a to preispitivanje pod sejtanskim je uticajem. U teskim slucajevima ovakvog sihra naci cemo da muskarac, samo sto prekoraci kucni prag opsihrene djevojke, osjeti jaku tegobu i zivot mu se ucini tako crnim da se vise ne vrati da je trazi. U tom periodu dzin povremeno izaziva jake glavobolje kod djevojke.

Simptomi ovog sihra

- Povremena glavobolja koja ne prestaje sa uzimanjem medicinskog lijeka,

- Jaka tegoba u predjelu prsa, narocito poslije ikindije pa do kasno u noc,

- Videnje zarucnika u ruznom liku,

- Cesto razmisljanje (psihicka otsutnost),

- Nemiran san,

- U nekim slucajevima se javlja stalan bol u zelucu,

- Bol u krstima.

Prakticni primjer lijecenja sihra odgadanja zenidbe

Djevojka pristaje na udaju, a ujutro to opovrgava

Dosao mi je mladic i rekao: “Doveli smo djevojku koja je bila u jako cudnom stanju. Kad god bi joj dosao neki mladic i ponudio joj brak, pristala bi sva sretna. Ali kada bi legla da spava, osvanula bi drugacijeg misljenja i kategoricno odbijala i pomisao na udaju bez navodenja ikakvog razloga. Ovo se ponovilo vec mnogo puta pa smo poceli sumnjati.

Sta ti mislis o tome?'' upitali su me.

Kada sam joj proucio rukju, onesvijestila se i dzin je progovorio iz nje.

Upitao sam: -Ko si ti?

Odgovorila je: -Ta i ta (ne sjecam se imena).

- Zasto si usla u ovu djevojku?

- Zato sto je volim.

- Ona tebe ne voli, sta hoces od nje?

- Necu dozvoliti da se uda.

- Sta si joj radila do sada?

- Kad god bi joj dosao mladic da je ozeni, te ona pristala, zaprijetila bih joj u snu da cu, ako se uda, uraditi joj to i to.

- Koje si vjere?

- Muslimanka.

- Ovo je serijatom zabranjeno. Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je: “Zabranjeno je nanositi nekom stetu i zabranjeno je uzvracati stetu stetom.'' A ovo je nanosenje stete muslimanki, i to je serijatom zabranjeno.

Ubijedio sam je, te je izasla, a djevojka se probudila iz nesvijesti.

Hvala Allahu! Nema snage ni moci osim u Allaha.

Vazne napomene vezane za sihr

1. Postoji mogucnost da se pomjesaju simptomi sihra i simptomi “messa'' dzinskog dodira ili (samovoljnog ulaska dzina u osobu bez uticaja sihirbaza).

2. Neprestan bol u zelucu upucuje na to da je sihr pojeden ili popijen.

3. Lijecenje Kur’anom uspijeva uz ispunjenje dva uslova:

a) - Ustrajnost lijecnika u izvrsavanju vjerskih obaveza.

b) - Uvjerenje i sigurnost bolesnika da je Kur’an lijek.

4. Vecina vrsta sihra zadrzi ovaj szmptom isti tj, osjecaj tjeskobe u grudima, narocito uvecer.

5. Na dva nacina moze se saznati gdje se nalazi sihr:

- Priznanjem dzina zaduzenog za sihr. Stim da mu se nesmije vjerovati dok se neposalje neko da nade sihr na spomenutom mjestu. Ako ga ovaj nade, onda je dzin rekao istinu, a ako ga ne nade, treba znati da dzini mnogo lazu.

- Bolesnik ili lijecnik treba da klanjaju dva rekata iskreno, predano, smireno sa strahopostovanjem, u zadnjoj trecini noci, i da zamole Allaha da im pokaze mjesto sihra. Ako se ovo desi, treba uvecati svoju zahvalnost Allahu, dzelle sanuhu.

6. Moze se prouciti rukja na ulje curukota i narediti bolesniku da njime maze bolno mjesto ujutro i navecer. Ovo se koristi za sve vrste sihra.

U El-Buharijevom “Sahihu'' je od Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, potvrdeno: “Curukot je lijek za svaku bolest osim smrti.''

Bolesnica kojoj je Uzviseni Allah pokazao mjesto sihra

Dosla mi je djevojka kojoj sam proucio rukju i ispostavilo se da joj je napravljen tezak sihr. U polusnu je vidala cudovista. Njenoj porodici sam preporucio lijek koji ce joj davati i rekao da ce sihr, Allahovom voljom, prestati djelovati. Upitali su me: “Ima li nacina da saznamo gdje se nalazi sihr?'' “Ima''- rekao sam. “Ponizna dova upucena Allahu, narocito u zadnjoj trecini noci kada Gospodar nebesa i Zemlje silazi na zemaljsko nebo i kada se dove primaju.'' I zaista, bolesnica je ustala, klanjala i molila Allaha, dzelle sanuhu, ponizno - kako su mi to ispricali - i u snu vidjela kako je neko uzeo za ruku i odveo do jednog mjesta u kuci i rekao joj da je na tom mjestu zakopan sihr. Ujutro je ustala i ispricala svojima san. Otisli su na to mjesto i nasli sihr. Izvadili su ga i unistili, te je djevojka ozdravila. Neka je hvala Allahu, Gospodaru svjetova.

 
Forum » Lijecenje Kur`Anom » Vrste Sihra » Sihr odgađanja ženidbe (udaje)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright @Svjetlost-Vjere © 2024