....:::: Sjetlost Vjere ::::....
 Ucen mladic i ucenjak - Forum
[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Islamske Teme » Dokazi da je Allah jedan » Ucen mladic i ucenjak
Ucen mladic i ucenjak
Mladi-MuslimanDatum: Petak, 18-Sep-2009, 10:24 PM | Poruke # 1
Super Level 10
Grupa: Super Administrator
Poruka: 419
Status: Offline
Bio je jedan mladic koji je otišao preko mora da studira, i bio je dugo vremena odsutan. Kada se vratio, zamolio je svoje roditelje da mu pronadju vjerskog ucenjaka ili bilo kojeg drugog strucnjaka koji bi mu odgovorio na njegova tri pitanja. Konacno, roditelji su pronašli Muslimanskog Ucenjaka.

Mladic: Ko si ti? Možeš li mi odgovoriti na moja tri pitanja?Ucenjak: Ja sam jedan od Allahovih subhanehu we teala robova i inšaAllah Allahovom subhaneu we teala voljom, bicu u stanju da ti odgovorim na tvoja pitanja.Mladic: Da li si siguran? Profesori i strucnjaci nisu bili u stanju da dadnu odgovore na moja pitanja.Ucenjak: Dacu sve od sebe uz Allahovu subhanehu we teala Pomoc. Mladic: Imam tri pitanja:

1. Da li postoji Bog?! Ako postoji, pokaži mi Njegov oblik.

2. Šta je „Thaqdir“ (sudbina)?

3. Ako je šejtan stvoren od vatre, zašto ce na kraju biti bacen u Džehenem kada je i Džehenem od vatre. To ga sigurno nece boljeti, pošto su i šejtan i Džehenem stvoreni od vatre. Zar Allah subhanehu we teala o tome nije razmišljao?

Sljedece što je mladica snašlo jeste..........

ŠAMARCINA Mladic (osjecajuci jaku bol): Zašto se ljutiš na mene?

Ucenjak: Nisam ljut. Šamar je odgovor na tvoja tri pitanja.

Mladic: Zaista ne razumijem?!

Ucenjak: Kako se osjecaš nakon što sam te ošamario?

Mladic: Boli me, naravno!

Ucenjak: Pa vjeruješ li da bol postoji?

Mladic: Da.

Ucenjak: Pokaži mi oblik boli !!!

Mladic: Ne mogu.

Ucenjak: To je moj prvi odgovor. Svi mi osjecamo Allahovo subhanehu we teala postojanje bez da smo u mogucnosti da vidimo Njegov oblik...Sinoc, da li si sanjao da cu te ošamariti?

Mladic: Ne.

Ucenjak: Da li si ikada pomislio da cu te ošamariti, danas?

Mladic: Ne

Ucenjak: To je Thaqdir (sudbina) moj drugi odgovor....Moja ruka sa kojom sam te ošamario, od cega je?

Mladic: Od mesa.Ucenjak: A tvoje lice, od cega je ono?

Mladic: Takodjer od mesa.

Ucenjak: Šta osjecaš nakon što sam te ošamario?

Mladic: Bol.

Ucenjak: To je to. Ovo je moj treci odgovor, mada su i šejtan i Džehenem stvoreni od vatre, ako Allah subhanehu we teala želi, inšaAllah uz Allahovu Volju, Džehenem e postati jako bolno mjesto za prokletnika šejtana.

 
Forum » Islamske Teme » Dokazi da je Allah jedan » Ucen mladic i ucenjak
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright @Svjetlost-Vjere © 2024