....:::: Sjetlost Vjere ::::....
 Voda zem zem, hrana za gladne i lijek za bolesne - Forum
[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » ISLAM I NAUKA » MEDICINA » Voda zem zem, hrana za gladne i lijek za bolesne
Voda zem zem, hrana za gladne i lijek za bolesne
Mladi-MuslimanDatum: Utorak, 09-Mar-2010, 12:49 PM | Poruke # 1
Super Level 10
Grupa: Super Administrator
Poruka: 419
Status: Offline
Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je izrekao brojne hadise koji govore o vrijednosti vode zemzem. Tako Ibn Abbas, radijallahu anhu, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:
"Najbolja voda na licu Zemlje je zemzem. U njoj se krije hrana za gladne i lijek za bolesne." (Teberani i Ibn Hibban).
Od Aiše radijallahu anha, se prenosi da je koristila vodu zemzem i da ju je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, koristio kao lijek za piće. Polijevao je je bolesnike njome i napajao ih. (Tirmizi)

Zemzem je za ono za šta se namjeni

Dzabir radijallahu anhu, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:
"Voda zem zem služi za ono što se namijeni." (Ahmed i Ibn Madze).
Ibn Qajjim, Allah mu se smilovao, u knjizi Zadu-l-Me’ad, kaže:
"Nevjerovatne stvari sam doživio ja i drugi u lječenju zemzemom. Ovom vodom sam se izliječio od nekoliko bolesti. Ozdravio sam Allahovom voljom. Vidio sam ljude koji su skoro pola mjeseca živjeli samo od zemzema, ne osjetivši glad."

 
Forum » ISLAM I NAUKA » MEDICINA » Voda zem zem, hrana za gladne i lijek za bolesne
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright @Svjetlost-Vjere © 2024